Pieteikties vizītei

Ādas veidojumu likvidēšana

Krioķirurģija ar šķidro slāpekli

Kārpas ir labdabīgi ādas izaugumi, kurus izraisa vīruss.
Ārstēšana notiek, iznīcinot kārpas struktūru un piesaldējot to ar šķidro slāpekli. Ārstēšanai var būt nepieciešamas vairākas procedūras. Pirms procedūras tiek veikta dermatoskopija, lai pārliecinātos par veidojuma dabu.

Ķirurģija

Ādas veidojumu ķirurģiska likvidēšana nozīmē veidojuma izņemšanu līdz ar dziļākiem ādas slāņiem. Manipulācija notiek lokālā anestēzijā. Pēc tam tiek veikta brūces slēgšana ar stripiem vai tiek uzliktas šuves. Ķirurģiska iejaukšanās tiek izmantota gan labdabīgu ādas veidojumu (cistu, lipomu) likvidācijai, gan gadījumos, kad radušās aizdomas vai konstatēts ļaundabīgs ādas veidojums. Tā ir obligāta melanomas gadījumā un displastiskiem veidojumiem, kā arī lipomu un ādas cistu gadījumos, bet netiek izmantot, lai atbrīvotos no vīrusa kārpām. Ķirurģiskā metode var tikt izmantota arī nagu ārstēšanas procesā - naga ablācija, naga saknes vai malas rezekcija. Pirms manipulācijas tiek veikta veidojuma diagnostika – tiek izmantota dermatoskopija un nepieciešamības gadījumā citas izmeklējumu metodes. 

Lāzerķirurģija

Atšķirībā no ķirurģiskās metodes lāzerterapija sniedz labāku kosmētisko efektu (mazāks rētu risks) un ir ātrāka. Manipulācija notiek lokālā anestēzijā. Ādas veidojuma likvidācijai ar lāzeru nepieciešama precīza diagnoze. Visbiežāk ar lāzera palīdzību likvidē dzimumzīmes, papilomas, keratomas un citus labdabīgus ādas jaunveidojumus.

  • ERBI lāzers labdabīgo ādas jaunveidojumu likvidācijai

Ir ablatīvs lāzers, kas iznīcina melanīna šūnas un slēdz apasiņoto ādas veidojumu kapilārus. Lāzera iedarbība ir saudzējošāka, nekā CO2 lāzeram, kas procedūru padara komfortablāku, un mazāk termiski ietekmē apkārt esošos audus. Lāzers tiek izmantots dzimumzīmju, papilomu, fibromu u.c. labvēlīgo ādas jaunveidojumu likvidācijai, un ādas estētikas procedūrām. Piemērotāko lāzera veidu ādas jaunveidojumu likvidācijai nosaka ārsts, kad veikta dermatoskopija un citi izmeklējumi.

Elektrokoaugulācija

Procedūras laikā, izmantojot elektrisko strāvu, tiek iznīcināti patoloģiskie audi vai veikta asinsvadu slēgšana. Šī metode ļauj atbrīvoties no ādas labdabīgiem veidojumiem (keratomām, fibromām, papilomām u.c.). Piemērotāko ādas jaunveidojuma likvidēšanas nosaka ārsts, kad veikta dermatoskopija un citi izmeklējumi.