Pieteikties vizītei

Ģenētiskie testi

Ģenētiskie testi īr īpaši vērtīgi, lai precīzi noteiktu dažādu slimību attīstības un priekšlaicīgas novecošanās riska faktorus un tos maksimāli novērstu vēl pirms problēmas parādīšanās. Ģenētiskie testi ļauj preventīvi kontrolēt novecošanās procesu, izvairīties no riska faktoriem un precīzi izvēlēties sev piemērotāko profilakses veidu. Ģenētiskais tests ir precīzs, ātrs un ērts diagnostikas veids.

“Dermatoloģijas klīnika” pieejamas dažādas ģenētisko testu paketes: svara kontrolei, anti-aging pasākumiem, autoimūno, dermatoloģisko, ginekoloģisko, kardioloģisko, gastroenteroloģisko, neiroloģisko un citu slimību predispozīcijas izvērtēšanai. Ģenētiskos testus iespējams veikt arī bērniem kopš dzimšanas - ir pieejama speciāla pediatrijas pakete.

Kā tiek veikts ģenētiskais tests?

To, kuru ģenētisko testu ieteicams veikt, iesaka ārsts atkarībā no pacienta vēlmēm, simptomiem, analīžu rezultātiem, ģimenes anamnēzes un finanšu iespējām. 

Testam nepieciešamais materiāls ir pacienta siekalas, kas tiek ievietotas speciālā konteinerā un nosūtītas uz laboratoriju Eiropā. Testa rezultāti tiek saņemti mēneša laikā. Rezultāta pārskatā precīzi redzamas izmaiņas gēnos, riska faktori attiecīgo slimību attīstībai, tiek sniegti arī profilaktiskie ieteikumi, lai pasargātu noteikto gēnu no mutācijām.  

Īpaša sagatavošanās analīžu veikšanai nav nepieciešama, tikai 30 minūtes pirms siekalu nodošanas pacients nedrīkst ēst un smēķēt.

“Dermatoloģijas klīnika” pieejamie ģenētiskie testi:

  • Basic

Tests sniedz priekšstatu par iespējamām ģenētiskajām mutācijām. Tas ļauj izvērtēt organisma šūnu atjaunošanās kapacitāti, slimības attīstības varbūtību, kā arī uzlabot hronisku slimību ārstēšanu. Noderīgs šādos gadījumos: hroniskas iekaisīgas slimības, aizdomas par laktozes nepanesamību, lēna organisma detoksifikācija, lipīdu, ogļhidrātu un homocisteīna metabolisma traucējumi u.c.

  • SKINgen

Tests ļauj izvērtēt ādas slimību attīstības un priekšlaicīgas novecošanās attīstības risku. Vadoties pēc SKINgen testa sniegtās informācijas, speciālists var noteikt maksimāli precīzu programmu (uzturs, dzīvesveids u.c.), lai uzlabotu pacienta ādas veselību un palēninātu ādas novecošanos.

  • ALOPECIAgen

Tests ieteicams gan sievietēm, gan vīriešiem no 20-30 gadu vecuma, kuriem matu izkrišana ir ģimenes anamnēzē. Izanalizējot testa rezultātus, speciālists var ieteikt pamērotāko preparātu terapiju pret matu izkrišanu, kā arī uztura un dzīvesveida izmaiņas, lai samazinātu matu izkrišanas risku vēl pirms problēmas parādīšanās.

  • DIABETOgen

DIABETOgen ļauj pamanīt agrīnas pazīmes, kas ir saistītas ar otrā tipa cukura diabēta attīstību. Tieši ģenētiska predispozīcija ir nopietns faktors otrā tipa cukura diabēta attīstībai.

  • FEMgen

FEMgen tests dod iespēju analizēt individuālo blakusparādību attīstības risku hormonu aizstājējterapijas gadījumā (menopauze, pēcmenopauze u.c.). Tests dod iespēju speciālistam nozīmēt vispiemērotāko terapiju un dozēšanu.

Dažas caurspidīgas mēģenes

Cenas

Dermatoloģijas pakalpojumu cenas