Pieteikties vizītei

"Dermatoloģijas klīnika" vēsture

"Dermatoloģijas klīnika" reģistratūraDermatologi daudzprofilu medicīnas centrā “Veselības centrs 4” strādā kopš 1994. gada - no tā izveidošanas brīža. Sākotnēji klīnika atradās Rīgā, K. Barona ielā, un “Veselības centrs 4”  pacientus pieņēma daži ārsti dermatologi, kuri diagnosticēja un ārstēja ādas iekaisīgās un citas slimības. Uz vietas bija iespēja veikt slimības diagnostiku ar tolaik vienīgo dermatoloģisko slimību padziļinātās diagnostikas metodi - ādas biopsiju. Savulaik veikto ādas biopsiju skaita ziņā “Veselības centrs 4”  bija līderis ne vien Rīgas, bet arī Latvijas mērogā. Deviņdesmito gadu beigās Latvijā bija aktuāla sabiedrības seksuālās veselības tēma. Tāpēc, lai pievērstu pacientu uzmanību ārstēšanās iespējām, 1997. gadā “Veselības centrs 4”  apvienoja dermatologu kabinetus, izveidojot Ādas un seksuālās veselības aprūpes nodaļu (ĀSVA). Tajā sākotnēji strādāja četri darbinieki - divi dermatovenerologi (Dr. S. Zemvalde, Dr. E. Zvagūzis), viens imunologs (Dr. L. Līcītis) un medmāsa. Laika periodā no 1997. līdz 2001. gadam šai komandai pievienojās gan gados jauni tā laika dermatologi- V. Priedīte, R. Karls, S. Žīgure, L. Kapteine, gan arī Latvijas dermatoloģijas vēstures giganti- J. Ķīsis un R. Gūtmane.

1999. gadā “Veselības centrs 4”   dermatovenerologi savā ikdienas darbā sāka pielietot pirmo dermatoskopu - ierīci, kas ļāva palielinājumā pētīt uz ādas to, kas vizuālā apskatē nav redzams. Tolaik Latvijas ārstu dermatologu apmācību vadītāja, dermatoskopijas vadošā speciālista Dr. Raimonda Karla vadībā dermatoskopija kļuva par vienu no “Veselības centrs 4” prioritārajiem virzieniem, kas centra ikdienas darbā tolaik bija rutīnas metode, bet daudzviet Latvijā vēl nesasniedzama.

1999.gada oktobrī par pirmo nodaļas vadītāju darbinieku sapulcē vienbalsīgi tika ievēlēts Dr. R. Karls, kurš vēlāk (līdz 2011. gada februārim) vadīja arī Estētiskās dermatoloģijas klīniku. 2011. gada februārī par klīnikas metodisko vadītāju tika iecelta Dr. K. Cīrule. Pēc 2015. gada februāra īsu laiku metodiskās vadītājas pienākumus pildīja Dr. L. Jacēviča. No 2015. gada augusta līdz 2021. gadam metodiskā vadītāja bija Dr. L. Kapteine, bet kopš 2021. gada - Dr. Anda Apine. Klīnikas administratīvā vadītāja ir Z. Rēvalde, kura šos pienākumus pilda kopš 2013. gada nogales.

1999. gadā “Veselības centrs 4” ĀSVA nodaļā sāka darboties arī viens no Latvijā pirmajiem ārstnieciskās pēdu aprūpes kabinetiem, kur veica ārstniecisko pēdu aprūpi kā pacientiem ar tulznām, kārpām, plaisājošu kāju pēdu ādu un citām problēmām, tā „diabētiskās pēdas” pacientiem. Tieši “Veselības centrs 4” ĀSVA podoloģijas kabineta pieredze kļuva par visas Latvijas podoloģijas pamatu, izveidojoties Podoloģijas skolai.

2000. gadā Dr. R. Karla vadībā Latvijā tika ieviesta digitālā dermatoskopija apvienojumā ar datorizēto pacientu datu bāzi, kas ļauj veikt precīzu ādas veidojumu datu digitālo apstrādi un saglabāšanu, nodrošinot augstas kvalitātes garantiju ārsta darbam. To laiku pacienti arī šodien, konsultējoties pie ārsta, var apskatīt savu veidojumu tā laika attēlus.

Analizējot jauno tehnoloģiju sniegtās iespējas, “Veselības centrs 4” dermatologi sāka pētīt, kā pašu spēkiem, neizmantojot ķirurgu palīdzību, veikt nelielas ķirurģiskas manipulācijas - noņemt ādas veidojumus, lipomas, nevēlamas dzimumzīmes, ārstēt ieaugušus nagus utt. 2000. gadā "Veselības centrs 4" dermatologi sāka pielietot pirmo dermatoloģijas vajadzībām iegādāto lāzeru, kas ļāva alternatīvi risināt ķirurģiskās iejaukšanās nepieciešamību, neizgriežot ādas veidojumu, bet likvidējot to ar lāzera palīdzību no ādas virsmas. Par šadu iekārtu kļuva tā laika pasaules lāzeriekārtu ražotāju līdera kompānijas Sharplan lāzertehnoloģija Derma K, kas ietvēra divu veidu lāzerus – ogļskābo CO2 un Er-YAG - modernākos zinātnes un tehnikas sasniegumus.

Sekojot medicīnas zinātnes attīstībai, “Veselības centrs 4” ĀSVA nodaļa pamazām tika aprīkota ar mūsdienīgām iekārtām un lāzertehnoloģijām. 2001. gadā dažādu ādas medicīnisku un estētisku problēmu novēršanai dermatologi sāka pielietot intensīvi pulsējošās gaismas iekārtas (IPL) ar viļņa garumiem, kas bija paredzēti liekā apmatojuma un nevēlamo asins kapilāru likvidēšanai.

Šo tehnoloģiju ieviešana ikdienas darbā sniedza ārstiem iespēju piedāvāt pacientiem unikālu kopumu - „pilna apļa” dermatoloģijas pakalpojumus, t.i., no problēmas diagnostikas līdz ārstēšanas taktikas izpildei vai operatīvas ārstēšanas veikšanai „uz vietas”. Šādu pakalpojumu kopumu, ko pacients varēja saņemt vienas dienas laikā vienā ārstniecības iestādē un vienā nodaļā, piedāvāja tikai “Veselības centrs 4”. Pateicoties šādai pieejai, “Veselības centrs 4” ĀSVA nodaļa ieguva popularitāti, sasniedzot augstus apmeklētības rādītājus.

Pakāpeniski palielinoties nodaļas estētiskās dermatoloģijas pakalpojumu klāstam, 2003. gadā “Veselības centrs 4” ĀSVA nodaļu pārdēvēja par Estētiskās dermatoloģijas klīniku (EDK).

2004. gadā klīnikas ārstēšanas aprīkojumam pievienojās diožu lāzeri asinsvadu problēmu risināšanai, kā arī “Veselības centrs 4”  kļuva par pirmo Latvijā, kur ādas izmeklēšanai sāka pielietot augstas frekvences 20 MHz DermaScanC – augstfrekvences ultraskaņas ierīci, kas dod iespēju redzēt, analizēt ādas struktūru un izvēlēties piemērotāko metodi – ķirurģisku operāciju, lāzera vai citu terapiju ādas jaunveidojumu likvidēšanai.

2004. gadā notika neliela darbinieku rotācija, savu darbību pārtrauca J. Ķīsis, kura vietā darbu uzsāka Dr. L. Jacēviča.

2005. gadā sāka pielietot progresīvu dzimumzīmju, melanomu un citu ādas jaunveidojumu diagnostikas metodi- siaskopiju, kas ļauj noteikt ādas veidojumu lokalizāciju dziļumā un to trīsdimensionālo uzbūvi (3 D).

2007. gadā “Veselības centrs 4” pirmais Baltijā ieviesa dermatoloģijas praksē unikālu ādas izmeklēšanas metodi - konfokālo lāzera mikroskopiju, kas aizvieto ādas biopsiju.

2007. gadā speciālisti sāka strādāt ar Ruby lāzeru, kas ļāva likvidēt tetovējumus, nevēlamo pigmentāciju un apmatojumu.

EDK telpas K. Barona ielā kļuva par šauru, tāpēc 2008. gada jūnijā klīnika pārcēlās uz daudz plašākām telpām Rīgā, Skanstes ielā un tika nodēvēta par Baltijā lielāko Estētiskās dermatoloģijas un plastiskās ķirurģijas klīniku. 2009. gadā šo nosaukumu nomainīja pret „Dermatoloģijas un ķirurģijas klīnika”, kam sekoja pašreizējais nosaukums - „Dermatoloģijas klīnika”.

2008. gadā EDK lāzertehnoloģiju klāsts tika ievērojami paplašināts un tam pievienojās divas Lasering ražotāja CO2 lāzeri, KTP lāzers un citas tehnoloģijas, kas sākotnēji bija vienīgās Latvijā.

Turpinot vērienīgu attīstību, 2010. gadā izveidoja  Baltijā modernāko “Veselības centrs 4” struktūrvienību - "Baltijas Vēnu klīnika" (BVK) un  "Dermatoloģijas un ķirurģijas klīnika" telpās tika integrēta arī daļa no BVK.  ietver konsultatīvo un ambulatorās ķirurģijas nodaļu ar moderni aprīkotu operāciju zāli un dienas stacionāru.

No 2011. gada "Dermatoloģijas un ķirurģijas klīnika" kalpo kā tehnoloģiju zinātnisko izmēģinājumu un apmācības centrs, Rīgas Stradiņa universitātes mācību bāze.

2011. gada nogalē klīnikai tika piešķirts starptautiskais kvalitātes vadības sistēmas sertifikāts saskaņā ar standartu ISO 9001:2008. Tas apliecina klīnikas sniegto pakalpojumu augsto līmeni sertificētajā darbības sfērā, kas aptver primāro un sekundāro veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu ambulatori un dienas stacionāros ar operāciju zāli.

2012. gadā ieviesa jaunāko un modernāko MoleMax digitālās dermatoskopijas iekārtu, kas ietver vienotu dzimumzīmju kartēšanas sistēmu.

2013. gadā nagu sēnītes ārstēšanai sāk pielietot A. R. C. Diodes Fox (1064 nm) lāzeru.

2013gadā klīnikas ārstniecības tehnoloģiju parks iegūst vērtīgus papildinājumus - CO2 frakcionēto lāzeru, ar kuru var veikt plastiskajai ķirurģijai līdzvērtīgu lāzerprocedūru, un multifunkcionālu ELOS plus diožu lāzeru ar radiofrekvences enerģiju.

2014. gadā dažādu asinsvadu problēmu, iedzimtu un iegūtu ādas pigmentu likvidēšanai sāk pielietot Vbeam™Perfecta lāzeri, kas iedarbojas uz pigmentācijas cēloni.

2014. gadā lāzerepilāciju sāk veikt ar CANDELA GentleLase Pro-U™ aleksandrīta (755nm) pagarinātā impulsa lāzeru ar patentētu ādas dinamiskās atdzesēšanas sistēmu (DCD).

2016. gadā hroniskas venozas mazspējas (HVM) endovenozai ārstēšanai speciālisti sāk pielietot EUFOTON "LASEmaR 2000-12W" lāzeru.

2016. gadā melnu un krāsainu tetovējumu, permanento grimu un tumšo pigmentācijas laukumu un ādas likvidācijai sāk pielietot Latvijā pirmo DEKA Q-Switched Nd:YAG Laser (1064 nm) lāzeru.

2017. gadā sejas, kakla un dekoltē zonas ādas liftinga un rejuvenācijas, sejas ovāla korekcijas, periobriālo krunciņu un nazolabiālās rokas redukcija sāk pielietot augstas intensitātes fokusētas ultraskaņas ierīci Dublo HIFU ar kārtridžu.

2018. gadā “Dermatoloģijas klīnika” svinēja 10 gadu jubileju.

2018. gadā precīzai ādas jaunveidojumu diagnostikai un automātiskai salīdzināšanai sāk pielietot dermatoskopijas iekārtu ATMB Bodystudio + additional trichocopy components/ Foto Finder.

2018. gadā hemoroīdu ārstēšanai speciālisti sāk izmantot EVRF® (radiofrekvences) tehnoloģiju.

2018. gadā hroniskas venozas mazspējas (HVM) endovenozai ārstēšanai speciālisti sāk izmantot pilnīgi jaunu lāzerķirurģijas metodi TOTAL EVLA (izstrādājis Dr. Ints Ūdris).

2018. gadā “Dermatoloģijas klīnika" speciālistiem pirmajiem Baltijā bija iespēja apgūt inovatīvu iekārtu - Freezpen, ko lieto dažādu jaunveidojumu likvidēšanai.

2019. gadā tiek ieviesta Crisalix 3D tehnoloģija, kas pacientam ļauj “redzēt” plānotās plastikas operācijas iznākumu.

2019. gadā krūšu plastikas operācijām sāk izmantot īpaši vieglos B-lite krūšu implantus.

2019. gadā tiek ieviesta procedūra cilmes šūnu izdalīšanai no pacienta taukaudiem tālākai izmantošanai  ārstniecībā un skaistumkopšanā.

2020. gadā klīnikā  pirmo reizi Latvijā norisinājās vēnu paraugoperācija, izmantojot neoLaser trešās paaudzes neoV1940 lāzeru apvienojumā ar inovatīvo Infinite Ring Fiber lāzeršķiedru.

2020. gadā klīnika piedalās Latvijā radītu inovatīvu, novecošanās pazīmju, rozācijas, dermatīta un aknes simptomu mazināšanai paredzētu produktu testēšanā (SIA “Labrains”).

2020. gadā tiek ieviesta Lutronic INFINI 3D tehnoloģija, kas ietver augstas intensitātes fokusētu radiofrekvences (RF) risinājumu daudzlīmeņu ādas terapijai.

2020. gadā tiek ieviests Baltijā unikāls lāzerliposakcijas risinājums Alma BeautyFill (Lipolife).

2020. gadā tiek ieviesta multitehnoloģiju platforma Alma HarmonyXL efektīvai vairāku ādas problēmu risināšanai vienlaicīgi.

2021. gadā tiek ieviests jauns, augstākās kvalitātes dermatoskops DermLite Foto X ar funkcionālo Nailio statīvu, kas īpaši piemērots onihoskopijai. 

2022. gadā tiek ieviests DEKA SmartXide Punto CO2 lāzers nopietnu dermatoloģisko defektu novēršanas un ādas atjaunošanas procedūrām.

2022. gadā “Dermatoloģijas klīnika” kļūst par vienīgo klīniku Baltijas valstīs, kur tiek ieviesta multifunkcionālā Lutronic  Derma V lāzerplatforma ar 532nm “zaļā” diodes un 1064nm Nd:YAG lāzerviļņu garumiem pilnvērtīgai asinsvadu un pigmentācijas defektu novēršanai, ādas atjaunošanai un lāzerepilācijai.

2022. gadā "Dermatoloģijas klīnika" saņem WhatClinic "Patient Service Award 2022". WhatClinic atzīst klīnikas visā pasalē, kas saviem klientiem pastāvīgi sniedz izcilu apkalpošanas un ārstēšanas servisu. WhatClinic "Patient Service Award" balva tiek pasniegta tikai visaugstāk novērtētajām klīnikām, pamatojoties uz pacientu atsauksmēm.

WhatClinic