Pieteikties vizītei

Vēnu ārstniecības metodes

Mūsdienās vēnu ārstniecība ir maksimāli saudzīga un individuāla. Pateicoties medicīnas tehnoloģiju progresam, katram pacientam iespējams piemeklēt efektīvāko ārstniecības metodi vai to kombināciju atbilstoši indikācijām, cilvēka dzīves ritmam, veselības stāvoklim, laika un finanšu iespējām.

Vēnu ārstniecības metodes var iedalīt atbilstoši to mērķim.

Diskomforta novēršanai: 

  • medikamentozā un kompresijas terapija – lai mazinātu kāju pietūkumu un smaguma sajūtu,  ieteicams lietot aptiekās nopērkamos bezrecepšu preparātus vēnu mazspējas ārstēšanai. Tūsku iespējams mazināt, arī valkājot kompresijas zeķes. Kompresijas zeķes grūtniecēm flebologs var ieteikt arī profilakses nolūkos.

Kosmētisko defektu novēršanai:

  • sīko kapilāru slēgšanai un ādas pigmentācijas novēršanai - transkutānā lāzerterapija;
  • sīko asinsvadu diatermokoagulācija;
  • putu skleroterapija nelielu vēnu slēgšanai - vēnā tiek ievadīts medikaments, tā tiek slēgta un pakāpeniski izzūd;
  • putu skleroterapija kombinācijā ar transkutānajiem lāzeriem.

Vēnu ķirurģija un manipulācijas:

  • biolīmes metode - vēna no iekšpuses tiek aizlīmēta. Procedūras veikšanai nav nepieciešama anestēzija, pēc operācijas nav jāvalkā kompresijas zeķes;
  • lāzeroperācija, izmantojot jaunākās paaudzes lāzerus;
  • totālā lāzerablācija (Total EVLA) – unikāla lāzermetodes modifikācija, izmantojot trešās paaudzes lāzeru kombinācijā ar jaunākās paaudzes gaismas vadiem;
  • radiofrekvences ķirurģija;
  • miniflebektomija.

Rehabilitācijas periods pēc vēnu operācijām un citām ārstnieciskajām manipulācijām ir atkarīgs no izvēlētās metodes, operācijas apjoma un pacienta individuālajiem faktoriem.  Vēnu ārstēšana ir saudzīga, un pēc manipulācijām stacionārā jāuzturas vien dažas stundas (ilgāk, ja veikta apjomīga operācija), pēc tam pacients, ievērojot ārsta norādījumus, var turpināt ikdienas gaitas, atgriežoties pie speciālista uz atkārtotu vizīti (parasti 10-14 dienas pēc operācijas).

Divas nedēļas pēc termiskajām vēnu operācijām (piem., lāzeroperācijas) jāizvairās no paaugstinātas fiziskas slodzes un treniņiem, savukārt kompresijas zeķes jāvalkā vidēji mēnesi. Pēc biolīmes metodes šādu ierobežojumu nav. Rehabilitācijas periodā ieteicams izvairīties no karstuma procedūrām un karstas vannas vai dušas. 

Speciālisti

Sergeja Mihailova portrets

Sergejs Mihailovs

Ķirurgs ar specializāciju fleboloģijā un proktoloģijā

Cenas

Ķirurģijas nodaļas pakalpojumu cenas

Ultrosonogrāfijas nodaļas pakalpojumu cenas