Pieteikties vizītei

Ķermeņa plastiskās operācijas

Ķermeņa plastiskās operācijas ir iespēja labot iegūtas vai iedzimtas estētiskās nepilnības, atgūstot dzīves kvalitāti un pašapziņu. “Dermatoloģijas klīnika” speciālisti var palīdzēt iegūt harmoniskas silueta līnijas, atjaunot auguma kontūras pēc grūtniecības vai strauja svara zuduma, veikt korekciju, lai sapņu augums kļūtu par realitāti. Ķermeņa plastikas operācijas mūsdienās ir maksimāli saudzīgas un ātras. Pirms jebkuras plastiskās operācijas nepieciešama speciālista konsultācija. Plastikas ķirurgs palīdzēs izvēlēties piemērotāko operācijas veidu, izskaidros manipulācijas gaitu un izvērtēs pacienta atbilstību operācijai. 

Krūšu plastikas operācijas

Krūšu plastikas operācijas, precīzāk, krūšu palielināšana, ir vispopulārākais plastikas operāciju veids Latvijā. Krūšu formas un izmēra korekcija var būs vajadzīga dažādu iemeslu dēļ – pārāk mazas vai lielas krūtis var radīt emocionālo diskomfortu, lielu krūšu īpašniecēm slodzes dēļ var attīstīties muguras sāpes, krūtis mēdz mainīt savu formu arī pēc bērna zīdīšanas un novecojot, krūšu rekonstrukcija var būt nepieciešama pēc ārstnieciskām manipulācijām vai traumām. Krūšu plastika var palīdzēt celt sievietes pašapziņu un iegūt harmoniskas proporcijas, koriģējot krūšu izmēru vai simetriju, atjaunot krūšu formu un tvirtumu. Rehabilitācijas periods pēc krūšu plastikas oprācijām ir aptuveni 4-6 nedēļas.

  • Krūšu palielināšana (augmentācija)

Krūšu palielināšana ir pieprasītākais krūšu plastikas veids. “Dermatoloģijas klīnika” speciālisti izmanto jaunākās paaudzes krūšu implantus – pieejami dažādu pārklājumu, materiālu un formu implanti atbilstoši katras sievietes anatomiskajām īpašībām un vēlmēm, lai radītu dabīgi skaistu un harmonisku efektu. Izmantojot modernos krūšu implantus un operāciju metodes, krūšu palielināšana rada vienlaikus dabīgu un iespaidīgu efektu.

  • Krūšu samazināšana (redukcijas mamoplastika)

Operācijas laikā tiek samazināts piena dziedzeru un taukaudu apjoms, izgriezta liekā āda un atbilstoši jaunajai formai pārvietotas krūšu oreolas. Operācijas rezultāts ir auguma proporcijām piemērots krūšu izmērs. Šādi tiek mazināts ne tikai estētiskais diskomforts, bet arī uzlabota fiziskā pašsajūta (mazinās slodzes izraisītās muguras sāpes). Ja sieviete ir paredzējusi bērnus barot ar krūti, operāciju ieteicams veikt pēc šī perioda.

  • Krūšu pacelšana (mastopeksija)

Krūšu pacelšana tiek veikta, ja krūtis ir noslīdējušas, saglabājot audu apjomu. Visbiežāk tas notiek pēc grūtniecības vai ievērojamas svara zaudēšanas. Operācija atjauno krūšu formu, bet nemaina to izmēru. Krūšu pacelšana var tikt apvienota ar krūšu palielināšanas vai samazināšanas operāciju.

Palielinātu vīriešu krūts dziedzeru korekcija (ginekomastija)

Ar ginekomastijas palīdzību tiek atjaunota vīrieša krūts kontūra un koriģēta krūts, krūts gala un areolas deformācija. Šīs operācijas laikā tiek samazināti krūts dziedzeraudi.
Operācija notiek vispārējā anestēzijā. Tās ilgums 1-1.5 h

Vēdera ādas nostiepšana (abdominoplastika)

Abdominoplastika tiek veikta ar mērķis atjaunot gluda, plakana vēdera izskatu, uzlabojot un nostiprinot vēdera priekšējās sienas formu. Abdominoplastika var tikt veikta muskuļu diastāzes novēršanai, kā arī lai atbrīvotos no zemādas taukiem un liekās, izstieptās ādas. Abdominoplastika var būt nepieciešama gan pēc grūtniecības, gan ievērojama svara zuduma, kad vēdera āda kļuvusi nokarena un to nav iespējams koriģēt ar procedūru palīdzību. 
Operācija tiek veikta vispārējā narkozē. Tās ilgums 2-3h. Rehabilitācijas periods pēc operācijas ir aptuveni 4-6 nedēļas.

Tauku atsūkšana (liposakcija)

Liposakciju var izmantot jebkurā ķermeņa zonā, kur nepieciešams likvidēt nevēlamos tauku depozītus, lai koriģētu ķermeņa formu: seja, vēders, sāni, mugura, sēžamvieta, kājas (augšstilbi, galife zona, ceļgali, apakšstilbi, potītes), virs krūtīm/pie padusēm, samazinot krūšu aptaukošanos vīriešiem. 
Operācija tiek veikta lokālā vai vispārējā anestēzijā. Tās ilgums 0,5-2h. Rehabilitācijas periods pēc operācijas ir aptuveni viens mēnesis. 

Miniliposakcija cilmes šūnu izdalīšanai no taukaudiem 

Miniliposakcijas laikā visbiežāk no vēdera zonas tiek atsūkts nelies daudzums tauku. No šiem taukaudiem tiek iegūtas cilmes šūnas. Cilmes šūnas nodrošina pastāvīgu organisma atjaunošanos,  noteiktos apstākļos tās var ievirzīt uz specializētu šūnu veidošanu. Šis atjaunojošais potenciāls tiek izmantots dermatoloģijā, plastiskajā ķirurģijā, ārstējot artrītu, cukura diabētu, psoriāzi, locītavu traumas, plaušu audu fibrozi, neirodeģeneratīvās slimības u.c. Iegūtās cilmes šūnas pareizos apstākļos var ilgstoši uzglabāt.
Manipulācija tiek veikta lokālā anestēzijā.

Lipofilings

Lipofilings tiek veikts zonās, kurās trūkst tauku slāņa radītā apjoma, piemēram, ja zudis pievilcīgais sejas apaļīgums vai krūšu un sēžas apjoma korekcijai. Ar lipofilinga metodi iespējams piepildīt krunciņas un koriģēt ievilktas jeb padziļinātas rētas. Lipofilingam nepieciešamie tauki tiek iegūti no paša pacienta ar liposakcijas palīdzību. Iegūtie tauki tiek speciāli apstrādāti un iepildīti mērķa zonā.

Augšdelma iekšējas virsmas ādas nostiepšana (brahioplastika)

Ar brahioplastikas palīdzību tiek likvidēta augšdelmu noslīdējusī vai liekā āda un izgriezti taukaudi (t.s. “peļu vēderiņi”), uzlabojot un nostiprinot augšdelma formu.
Operācija tiek veikta vispārējā narkozē. Tās ilgums 1-1.5h

Augšstilba iekšējas virsmas ādas nostiepšana (kruroplastika)

Kruroplastika uzlabo un nostiprina augšstilba formu. Operācijas laikā tiek likvidēta noslīdējusī āda, izgriezti tauki un liekā āda augšstilbos.
Operācija tiek veikta vispārējā narkozē. Tās ilgums 1-1.5h

Mazo kaunuma lūpu korekcija (labiumplastika)

Tiek veikta mazo kaunuma lūpu izmēra vai garuma samazināšana.

Operācijas mērķis: likvidēt radīto diskomfortu ikdienas aktivitāšu laikā.

Operācija notiek vispārējā vai spinālajā anestēzijā un ilgst 1 st

Pārāk lielas vai neproporcionālas mazās kaunuma lūpas dzīves kvalitāti bojā ļoti daudzām sievietēm. Ja mazās kaunuma lūpas ir palielinātas un atrodas ārpus lielajām kaunuma lūpām, tās var traucēt īstenot vairākus hobijus, ierobežot sporta aktivitātes, tās var viegli tikt traumētas, noberztas, nemaz nerunājot par sievietes emocionālajiem pārdzīvojumiem un diskomfortu intīmajā dzīvē. Estētiskā ķirurģija piedāvā labu iespēju sievietēm novērst šo defektu un uzlabot labsajūtu un komfortu.

Operācijas laikā tiek veikta šī orgāna izmēra un nepieciešamības gadījumā proporciju korekcija. Pēc operācijas jāievēro īpaša higiēna, regulāri jāmazgājas dušā, jālieto viegli antiseptiski līdzekļi un maigi biksīšu ieliktnīši. Operētā vieta 3 - 4 dienas būs jutīga sēžot. Diegi tiks izņemti pēc 10 dienām. Vismaz 2-3 nedēļas jāatturas no sportošanas, peldēšanās, iešanas vannā un pirtī. Apmēram 2-3 nedēļas jāatturas arī no intīmajām attiecībām. Pēc operācijas rētas nepaliek, un jutība netiek ietekmēta.

Rētu korekcija

Rētu korekcijas operācija ne tikai uzlabo rētas izskatu, bet arī kustību iespējas, ja rētaudi tam traucē. Atkarībā no rētas veida tā tiek likvidēta, izoperējot rētaudus, veicot ādas pārstādīšanu vai stiepšanu.
Operācija notiek lokālajā vai vispārējā anestēzijā. Tās ilgums līdz 1h.

Speciālisti

Lauras Liepiņas portrets

Laura Liepiņa

Plastikas ķirurgs

Nonnas Tomiševas portrets

Nonna Tomiševa

Plastikas ķirurgs

Cenas

Ginekoloģijas nodaļas pakalpojumu cenas

Ķirurģijas nodaļas pakalpojumu cenas

Ķirurga - mamologa pakalpojumu cenas

Plastikas ķirurģija