Pieteikties vizītei

Izplatītākās vēnu problēmas

Vēnu mazspēja

Vēnu mazspēja rodas, kad vēnu sieniņas vai vēnu vārstules, kas nodrošina pareizu asins plūsmu no kājām, ir bojātas. Vēnu asiņu plūsmu nepareizā virzienā sauc par venozo atvilni (refluksu). Tas ir galvenais hroniskas vēnu mazspējas (HVM) iemesls. 

Vēnu mazspējas redzamākā pazīme ir vēnu varikoze. Lielāko asiņu plūsmu no kājām nodrošina dziļās vēnas, bet vizuāli vēnu mazspēja redzama kā virspusējo vēnu bojājums (palielinātas, grubuļainas vēnas, vēnu mezgli ) – vēnu varikoze. Savukārt bojājums vēnās, kas savieno dziļās un virspusējās vēnas, izraisa nedzīstošas trofiskas čūlas. 

Par vēnu mazspēju sākuma stadijā liecina smaguma sajūta, tirpšana, sāpes, nogurums kājās, slimībai progresējot – nieze, krampji (īpaši naktīs), ādas pigmentācijas izmaiņas palielinātas, izspiedušās vēnas, vēnu mezgliņi u.c. simptomi.

Dziļo vēnu tromboze

Vēnu varikoze ir saskatāma un vispirms izpaužas kā vizuāls defekts, savukārt dziļo vēnu tromboze ir kluss drauds cilvēka dzīvībai. Dziļo vēnu tromboze nozīmē asins recekļu (trombu) veidošanos vēnā zem ceļa, augšstilbā vai iegurnī. Par dziļo vēnu trombozi var liecināt izteikta, sāpīga tūska kājā (parasti viena). Šādi simptomi liecina, ka flebologs jāapmeklē nekavējoties!

Kāpēc dziļo vēnu tromboze ir bīstama?

Trombam atraujoties no vēnu sieniņas, tas var nokļūt plaušu artērijā un to nosprostot – rodas elpas trūkums, žņaudzošas sāpes krūtīs, paātrināta sirdsdarbība, samaņas zudums. Šādos gadījumos cilvēka dzīvība ir nopietni apdraudēta, ja plaušu artērija nosprostota pilnībā, iznākums ir letāls.

Ja dziļo vēnu tromboze atklāta laikus, to atkarībā no slimības pakāpes iespējams ārstēt medikamentozi, izmantojot medicīniskās kompresijas zeķes un ķirurģiski - ievietojot sašaurinātajā vēnā stentus.

Kapilāru tīklojums uz kājām

Kapilāru tīklojums jeb kapilāru varikoze var būt gan kosmētisks defekts, gan signāls nopietnām vēnu problēmām.  Kapilāru varikoze uz kājām var rasties hormonālu svārstību dēļ, mazkustīga dzīvesveida ietekmē, kā arī saistaudu vājuma vai plānas ādas dēļ.

Kapilāru tīklojumu var izraisīt arī bojātas stumbra vēnas. Flebologs nosaka problēmas cēloni un piemēro atbilstošāko ārstēšanu.  

Kapilāru un nelielu asinsvadu varikoze tiek likvidēta ar skleroterapijas, lāzerterapijas, IPL terapijas un termokoagulācijas palīdzību.

Speciālisti

Sergeja Mihailova portrets

Sergejs Mihailovs

Ķirurgs ar specializāciju fleboloģijā un proktoloģijā

Cenas

Ķirurģijas nodaļas pakalpojumu cenas

Ultrosonogrāfijas nodaļas pakalpojumu cenas